Тернополянці подякували за «тренування» - першу петицію депутати вивчали дві години (фото, відео)
Першу електронну петицію, що надійшла на сайт Тернопільської обласної ради і отримала необхідні для розгляду голоси, депутати підтримали (37 - «за»), але – не без проблем.
Нагадаю, йшлося про передачу обласній експериментальній комплексній школі мистецтв імені Ігоря Ґерети права власності на землю і приміщення, що передбачалося для обласної бібліотеки за адресою: площа Героїв Євромайдану, 17. Ініціатори петиції пояснювали, що цей крок потрібен, аби забезпечити учнів належними умовами для навчання. Натомість із поведінки і фраз частини депутатів можна було зробити висновок, що вони взагалі не розуміють, що таке петиція і який порядок її ухвалення.
[embed]https://youtu.be/WbBOfQTp8eE[/embed]Власне, петицію представила депутатам ініціатор її подання – тернополянка Тетяна Цаволик. Вона не є працівником закладу. Просто реалізувала ідею, передбачену законом про відкритість органів влади.
[embed]https://youtu.be/ei7AnWwTVwE[/embed]Після цього розпочалася тривала дискусія, що супроводжувалася як звинуваченням Тетяни Цаволик у зверхньому ставленні до депутатів, так і взаємними доріканнями самих політиків. Обговорення викликало емоції у присутніх у залі представників громадськості. Проте депутати наполягали, що питання містить чималі ризики.
[embed]https://youtu.be/UFSsmesc6qM[/embed][embed]https://youtu.be/onju_X1OOCU[/embed]- Я вже не вперше чую, що є якесь техніко-економічне обґрунтування запропонованого проекту. Але я про таке не чув, - зауважив голова обласної ради Віктор Овчарук. – Ми тільки ухвалювали рішення про звернення до Кабміну про передачу того приміщення із державної у комунальну власність.
Захищати автора петиції і групу учителів школи мистецтв, які прийшли на сесію, кинувся депутат із «Народного контролю» Володимир Болєщук. Майже всі його фрази прихильники передачі приміщення бібліотеки навчальному закладу зустрічали оваціями.
Реакція колег була неадекватною. Дехто із депутатів почав іронізувати щодо заяви пана Болєщука. Більше того, саме його запропонували обрати головою комісії, що розбиратиметься у справі. Мовляв, якщо так переймається, то нехай і працює. Знати напругу у залі спробував голова ОДА і одночасно депутат обласної ради Степан Барна.
[embed]https://youtu.be/fstjio_vfMs[/embed]Рішення профільної комісії обласної ради з приводу петиції висловив її голова Михайло Тимошик. Виявилося, що до спільної думки депутати не дійшли, натомість висловили чимало претензій до керівництва освітнього закладу.
[embed]https://youtu.be/UTLshOuccq8[/embed]Після цього з’ясувалося, що депутати не просто не розібралися у пропозиціях Тетяни Цаволик, а й запідозрили її у просуванні якогось «бізнес-проекту». Мовляв, вона працює «на когось». А запропонувавши віддати інвестору і дві будівлі: на вул. Медовій, 5 і на бульв. Т.Шевченка, 15, може залишити заклад взагалі без приміщення.
- З’ясовувати механізми, враховувати умови, необхідні школярам, мають фахівці, - каже Тетяна Цаволик. – Я лише оформила петицію. А ви тепер – працюйте!
Частина депутатів сприйняла таку заяву «у штики», а дехто, навпаки, подякував дівчині. Мовляв, завдяки їй обласна рада отримала можливість потренуватися в ухваленні петицій. Адже наразі необхідну кількість голосів набрала лише одна, але слід очікувати ще.
Чому у закладі попередньо розрахованому на 80 учнів зараз навчається 350, а також – чому у цих дітей нині немає належних умов для навчання, намагалася депутатам пояснити донька Ігоря Ґерети – Ярина.
Щоб вивчити це питання, депутати створили робочу групу. До її складу повинні увійти представники обласної і міської рад, держадміністрації і школи мистецтв. Висновки і пропозиції фахівців обласні депутати планують незабаром заслухати на сесії.
Що ще відбувалося на сесії Тернопільської обласної ради, читайте ТУТ.
Фото і відео автора