У якому храмі на Тернопільщині можна побачити пам’ятник відомому поету та послухати старовинний орган
Громада римо-католиків Кременця сьогодні також відзначає Різдво. У єдиному діючому у місті костелі св. Станіслава на ранкову службу зібралося чимало прихожан. Служба у храмі, до слова, ведеться переважно українською мовою. По завершенні лунають колядки. Для тих, хто завітав у якості туристів є нагода роздивитися найцікавіші деталі цікавої культової споруди.
Один з найцікавіших елементів – пам’ятник відомому польсько-українському письменнику Юліушу Словацькому. Так, просто у храмі. Його встановили на честь століття від дня народження поета. У 1909 році його виготовив знаменитий скульптор Вацлав Шимановський.
Ще одна цікава деталь у костелі – високохудожня мармурова кропильниця з барельєфом Богоматері.
Хоча за розмірами костел св. Станіслава не порівнюваний із колишнім єзуїтським костелом (нині собор Преображення Господнього), храм дуже затишний та атмосферний. Комфортно там почуваються навіть прихожани інших конфесій, котрі завітали на екскурсію. Доповнює цей гармонійний ансамбль звучання старовинного органу та хору.
Довідка:
Костел Святого Станіслава збудований у 1854-1857 рр. католицькою громадою Кременця, причому частину коштів їй виділив царський уряд. За взірець будівничому послужив петербурзький костьол св. Катерини, споруджений за проектом відомого російського архітектора французького походження Жана Тома де Томона. У 1908 році храм оздобили чеськими вітражами.
Фото автора