Орест Сарматський

В Україні подорожчала картопля (Агроновини)

22011 (Copy)

Попри те, що ціна на гуртові партії картоплі тримається на дещо низькому рівні, у роздріб на ринках вартість «другого хліба» українців піднялася до 10-15 грн/кг. 

Про це повідомляє agronews.ua.

На ринках у центральних регіонах України, де картопля цьогоріч вродила найкраще, у минулі вихідні овоч продавали за такою ціною: відро картоплі, яку прийнято називати посадковою, віддавали за 60 гривень. Середню продавали по 8-10 грн за кілограмм.

Найкраща картопля – велика та чиста – йшла за середньою ціною у 15 грн/кг.

На гурті, за інформацією гуртового ринку «Шувар», картопля продається за ціною 5 грн/кг – 6,5 грн/кг. І поки що, на відміну від роздрібу, ціна на неї залишається стабільною.

22012 (Copy)
22012 (Copy)

На Поділлі фермер варить 12 видів сирів із козячого молока

Бактерії для сирів купує французькі, за основу  сирів бере традиційні  італійські,  французькі та голландські рецепти.

Про це пише agronews.ua.

Органічне господарство на Поділлі – це реальність. У селі Антонівка фермер тримає кіз, а із козячого молока варить 12 видів сирів. Все абсолютно натуральне і екологічне, бо  Анатолій Мішов відмовився від хімії у господарстві, використовує сонячні панелі та будує житло з натуральних матеріалів.

Фермер говорить, що тема органічного господарства зацікавила його ще десять років тому. Цікаво, що сири почав виробляти з залишків молока та продукції, яка лишалася від підприємницької діяльності.  У 2005 році Мішов купив першу козу, нині у нього 56 кіз.

– Коза не буде їсти що-небудь, тому її молоко таке корисне і смачне, – каже фермер. 

Його козяча мініферма розташована у полі поруч з лісом. Бактерії для сирів купує французькі, за основу  сирів бере традиційні  італійські, французькі та голландські рецепти. Виробляє як декілька видів  бриндзи, м’які сири, так і 4 сорти сирів з пліснявою. Деякі види сирів можуть зберігатися і по два роки.

Фото з дописів

Вибір читачів за тиждень

Відео