Бджолярі Тернопільщини у сусідній області розпочали сезон збирання меду (фото)
Відомі бджоловоди, учені, апітерапевти, медовари та виробники обладнання зібралися на «Малий бджолярський круг» у селі Олександрія на Рівненщині.
Тернопільські пасічники разом із колегами з інших 14-ти областей України упродовж двох днів перебували на Рівненщині, де відбувався «Малий бджолярський круг». Основна мета такого зібрання, як повідомляє прес-служба Рівненської облдержадміністрації, – поділитися думками щодо стану та розвитку бджільництва в Україні, обговорити сучасні методи лікування бджіл, апітерапію, виробництво косметики з меду та власне медоваріння.
Запитаєте, чому така подія вже вдруге відбувається саме на Рівненщині? А тому, що цей край славиться своїм бджільництвом.
– У нас зареєстровано близько півтисячі господарств, що займаються цією справою. Також в області працює гощанське підприємство «Країна меду», що займається заготівлею та переробкою меду натурального, а також його експортом до ЄС, США та Ізраїлю. Торік на світові ринки воно постачило продукції на суму понад 5 мільйонів євро. З таким результатом ТОВ «Країна меду» входить в десятку найбільших експортерів меду в Україні, – сказав заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко.
Тернопільські пасічники дізналися й про те, що бджільництво у сусідній області активно використовується у сфері туризму. Тут вже кілька років реалізують проект «Медове коло»», в рамках якого мандрівники відвідують окремі пасіки у п’ятих районах області, стаючи учасниками екологічного туризму, знайомляться із визначними місцями області.
У рамках «Медового бджолярського кругу» його учасники побували на ярмарку медової продукції, де оглянули сучасне обладнання, взяли участь у майстер-класах, дізналися про те, як розвивався у давнину бджолярський промисел – бортництво.
Фото – Рівненська ОДА