Милованов обіцяє створити 200 тисяч робочих місць на селі (Агроновини)
Уряд планує впродовж наступних 5 років зрівняти рівень зарплат у містах та селах. А також створити 200 тис. нових робочих місць на селі.
Про це йдеться в урядовій стратегії розвитку сільських територій, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook, пише agroportal.ua.
За його словами, агропромисловий комплекс розвивається, однак українські села все ще не мають достатньо ресурсів, щоб бути успішними.
«За найближчих 5 років — плануємо створити 200 тис. нових робочих місць на селі. Тому для розвитку села важливою є реформа ринку праці, яка дозволить захистити права людей. Ми прагнемо легалізувати та зменшити бюрократію за тими видами трудових відносин (наприклад, сезонні роботи), які зараз, по факту, поза правовим полем», — заявив міністр.
Також Милованов зазначив, що зрівняють середні зарплати у селах та містах.
«Ми плануємо вирівняти рівень заробітної плати за середнім рівнем по країні — з 85% до 100%», — додав він.
Більше можливостей для села планують відкрити через: залучення прямих інвестицій у сільське господарство; збільшення переліку програм державної підтримки; створення спеціального фонду; бізнес-інкубатори для 5 тисяч учасників, які готові створювати малі та середні підприємства; нові механізми для кооперації; підтримку виробників органічної продукції; заходи ОТГ для підвищення комфорту жителів.
Названо три сценарії відродження українського села
Україна у питанні розвитку сільської місцевості йде у тому ж фарватері, що й інші країни світу, майже не відрізняючись від європейських та пострадянських країн.
Таку думку висловив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», гендиректор ІМК Алекс Ліссітса на своїй сторінці в Facebook, пише agroportal.ua.
Він зазначив, що рівень населення у містах України складає близько 70% по відношенню до жителів сільської місцевості. У Німеччині рівень урбанізації складає 77%, в Іспанії — 80%, у Нідерландах — понад 90%, Росії — 75%, Білорусі — 78%.
Алекс Ліссітса вважає, що відродження глибинки, невеличких міст, селищ міського типу в Україні може відбутися за одним із трьох сценаріїв.
«Перший: завершення земельної реформи і реформи децентралізації. Остання мала активну фазу за прем'єрства Володимира Гройсмана. Нині ми засиділися. Реформу децентралізації треба якнайшвидше завершувати. Це якраз і буде тією можливістю для селищ і невеликих міст розпоряджатися власним бюджетом і мати можливості зберегти певну кількість населення на місцях», — впевнений він.
Другий сценарій, як вважає експерт, запровадити податкові офшори у сільській місцевості, щоб усі підприємства, які будуть зареєстровані у сільській місцевості, наприклад, де 1000 жителів, отримали повну податкову амністію і податкові канікули на 10 років. Тоді можна очікувати, що життя повернеться у такі села.
«Третій: повернути в українські села радянську диктатуру, коли просто-напросто в сільського населення заберуть паспорти і введуть обов'язкову прописку, таким чином прив'яжуть людей до села. Але українці ніколи на це не підуть. Інших шляхів на сьогоднішній день я не бачу», — підсумував Алекс Ліссітса.
Фото з відкритих джерел